Yöjunien aikataulut Eurooppa ja Saksa

Matkusta yöjunalla läpi Saksan ja Euroopan. Nuku istuinvaunussa, sohva- tai makuuvaunussa. Löydä aikataulut ja halvat junaliput matkareiteille Ruotsiin (Malmö ja Tukholma), Alankomaihin (Utrecht ja Amsterdam), Belgiaan (Bryssel), Ranskaan (Pariisi), Italiaan (Venetsia, Milano ja Rooma), Sveitsiin (Basel ja Zürich), Itävaltaan (Salzburg ja Wien), Unkariin (Budapest) ja Puolaan. Tietoa ja mielenkiintoista tietoa yöjunalla matkustamisesta ja lippujen ostamisesta.

Amsterdam-Innsbruck

ÖBB nightjet NJ421
NJ421SaapuminenLähtö
Amsterdam Centraal18:47
Utrecht Centraal19:33
Arnhem Centraal20:08
Düsseldorfin päärautatieasema21:15
Kölnin messukeskus/Deutz21:45
Würzburg02:29
Nürnbergin päärautatieasema03:3604:36
Augsburgin päärautatieasema06:2306:28
Münchenin päärautatieasema07:1107:28
Rosenheim08:0408:06
Kufstein08:2608:28
Wörglin päärautatieasema08:3708:39
Jenbach08:5308:55
Innsbruckin päärautatieasema09:14

Amsterdam-München

ÖBB nightjet NJ421
NJ421SaapuminenLähtö
Amsterdam Centraal19:00
Utrecht Centraal19:2819:33
Arnhem Centraal20:0320:08
Düsseldorfin päärautatieasema21:1321:15
Kölnin messukeskus/Deutz21:3521:45
Würzburg02:2602:29
Nürnbergin päärautatieasema03:2804:36
Augsburgin päärautatieasema06:2406:28
Münchenin päärautatieasema07:06

Amsterdam-Vienna

ÖBB nightjet NJ40421
NJ40421SaapuminenLähtö
Amsterdam Centraal18:47
Utrecht Centraal19:33
Arnhem Centraal20:08
Düsseldorfin päärautatieasema21:15
Kölnin messukeskus/Deutz21:45
Würzburgin päärautatieasema02:29
Nürnbergin päärautatieasema03:3604:08
Regensburgin päärautatieasema05:0705:09
Passaun päärautatieasema06:15
Welsin päärautatieasema07:16
Linz/Donavan päärautatieasema07:47
St. Pöltenin päärautatieasema08:40
Wien Meidling09:11
Wienin päärautatieasema09:17

Amsterdam-Zürich

ÖBB nightjet NJ403
NJ403SaapuminenLähtö
Amsterdam Centraal20:30
Utrecht Centraal21:03
Arnhem Centraal22:02
Oberhausenin päärautatieasema22:55
Duisburgin päärautatieasema23:04
Düsseldorfin päärautatieasema23:20
Kölnin päärautatieasema23:53
Bonnin päärautatieasema00:14
Offenburg04:49
Freiburg (Breisgau) päärautatieasema05:27
Basel Badin asema06:11
Basel SBB06:20
Zürich HB08:05

Berliini-Bryssel

ÖBB nightjet NJ
NJSaapuminenLähtö
Berliinin päärautatieasema20:18
Halle (Saale) päärautatieasema22:18
Erfurtin päärautatieasema23:36
Frankfurt (Main) Etelä02:12
Bryssel Midi09:56
Lähtö vain seuraavina arkipäivinä: maanantai, keskiviikko ja perjantai.

Berliini-Pariisi

ÖBB nightjet NJ
NJ40424SaapuminenLähtö
Berliinin päärautatieasema20:18
Halle (Saale) päärautatieasema22:18
Erfurtin päärautatieasema23:36
Frankfurt (Main) Etelä02:12
Strasbourg05:50
Pariisi Gare de L'Est10:24
Lähtö vain seuraavina arkipäivinä: maanantai, keskiviikko ja perjantai.

Berliini-Tukholma

Snälltåget EN300
EN300SaapuminenLähtö
Berliinin päärautatieasema21:10
Hampurin päärautatieasema23:59
Høje Taastrup06:38
Kööpenhamina Ørestad07:00
Malmö C07:25
Lund C08:30
Eslöv08:43
Hässleholm C09:05
Alvesta09:45
Nässjö C10:25
Linköping C11:20
Norrköping C11:46
Södertälje Syd12:55
Tukholma C13:20
Juna ei kulje päivittäin

Berliini-Tukholma

SJ EN346
EN346SaapuminenLähtö
Berliini Gesundbrunnen18:37
Hampurin päärautatieasema21:5622:03
Padborgin katu00:0900:29
Koebenhavns Lufthavn st03:3603:37
Malmö C03:5904:21
Lund C04:3504:36
Hässleholm C05:1005:11
Alvesta st06:0106:02
Nässjö C06:4306:44
Linköping C07:4807:49
08:1608:1608:26
Tukholma C09:57
Juna ei kulje lauantaina

Berliini-Wien

ÖBB nightjet NJ457
NJ457SaapuminenLähtö
Berliinin päärautatieasema19:21
Dresden-Neustadt21:5121:53
Dresdenin päärautatieasema21:5922:08
Bad Schandau22:3222:34
Decin hl.n.22:5323:00
Usti nad Labem hl.n.23:1423:15
Praha-Holesovice00:1800:40
Pardubice hl.n.01:3301:35
Brno hl.n.03:0503:08
Breclav03:3805:49
Wienin päärautatieasema07:0007:05
Wien Meidling07:10

Berliini-Zürich

ÖBB nightjet NJ471
NJ471SaapuminenLähtö
Berliinin päärautatieasema20:51
Berliini Südkreuz21:01
Halle (Saale) päärautatieasema22:29
Leipzigin päärautatieasema23:46
Naumburgin (Saale) päärautatieasema00:43
Karlsruhen päärautatieasema05:07
Baden-Baden05:26
Offenburg05:45
Freiburg (Breisgau) päärautatieasema06:17
Basel Badin asema06:56
Basel SBB07:20
Zürich HB09:05

Bryssel-Berliini

ÖBB nightjet NJ
NJSaapuminenLähtö
Bryssel Midi19:05
Frankfurt (Main) Etelä03:13
Erfurtin päärautatieasema05:49
Berliinin päärautatieasema08:26
Lähtö vain seuraavina arkipäivinä: tiistai, torstai ja lauantai.

Bryssel-München

ÖBB nightjet NJ425
NJ40425SaapuminenLähtö
Bruxelles Midi19:07
Bruxelles-Nord19:1419:16
Liège-Guillemins20:1620:19
Aachenin päärautatieasema20:5521:10
Bonn-Beul22:2422:26
Koblenzin päärautatieasema23:2223:25
Mainzin päärautatieasema00:2200:36
Münchenin itäosa05:43
Juna kulkee tiistaisin, torstaisin ja lauantaisin.

Bryssel-Vienna

ÖBB nightjet NJ425
NJ40425SaapuminenLähtö
Bruxelles Midi18:48
Bruxelles-Nord19:02
Liège-Guillemins19:59
Aachenin päärautatieasema21:10
Bonnin päärautatieasema22:20
Koblenzin päärautatieasema23:25
Mainzin päärautatieasema00:36
Münchenin itäosa05:46
Rosenheim06:18
Salzburgin päärautatieasema07:30
Linzin päärautatieasema08:48
St.Pöltenin päärautatieasema09:38
Wien Meidling10:08
Wienin päärautatieasema10:13
Juna kulkee tiistaisin, torstaisin ja lauantaisin.

Budapest-München

MAV Euronight EN462
EN462SaapuminenLähtö
Budapest-Keleti20:40
Kelenföld20:55
Tatabanya21:2521:26
Györ22:0022:02
Mosonmagyarovar22:1922:20
Hegyeshalom22:2922:32
Wienin päärautatieasema23:27
Wien Meidling23:35
St.Pöltenin päärautatieasema00:01
Linzin päärautatieasema01:00
Salzburgin päärautatieasema04:27
Rosenheim05:20
Münchenin itäosa05:52

Budapest-Stuttgart

MAV Euronight EN462
EN462SaapuminenLähtö
Budapest-Keleti20:40
Kelenföld20:5320:55
Tatabanya21:2521:26
Györ22:0022:02
Mosonmagyarovar22:1922:20
Hegyeshalom22:2922:32
Wienin päärautatieasema23:2023:28
Wien Meidling23:3323:35
St.Pöltenin päärautatieasema23:5900:01
Linzin päärautatieasema00:4800:59
Salzburgin päärautatieasema02:0704:05
Rosenheim05:1705:21
Münchenin itäosa05:5005:52
Augsburgin päärautatieasema06:4506:48
Ulmin päärautatieasema07:3607:38
Göppingen08:1208:14
Stuttgartin päärautatieasema08:38

Hampuri-München

ÖBB nightjet NJ40491
NJ40491SaapuminenLähtö
Hampuri Altona19:56
Hampurin päärautatieasema20:0720:10
Hannoverin päärautatieasema21:5421:57
Göttingen22:5722:59
Würzburgin päärautatieasema01:3201:48
Nürnbergin päärautatieasema03:1504:36
Augsburgin päärautatieasema06:2406:28
Münchenin päärautatieasema07:06

Hampuri-Innsbruck

ÖBB nightjet NJ40491
NJ40491SaapuminenLähtö
Hampuri Altona19:56
Hampurin päärautatieasema20:0720:10
Hannoverin päärautatieasema21:5421:57
Göttingen22:5722:59
Würzburgin päärautatieasema01:3201:48
Nürnbergin päärautatieasema03:1504:36
Augsburgin päärautatieasema06:2406:28
Münchenin päärautatieasema07:0607:28
Rosenheim08:0408:06
Kufstein08:2608:28
Wörglin päärautatieasema08:3708:39
Jenbach08:5308:55
Innsbruckin päärautatieasema09:14

Hampuri-Tukholma

Snälltåget EN300
EN300SaapuminenLähtö
Hampurin päärautatieasema23:59
Høje Taastrup06:38
Kööpenhamina Ørestad07:00
Malmö C07:25
Lund C08:30
Eslöv08:43
Hässleholm C09:05
Alvesta09:45
Nässjö C10:25
Linköping C11:20
Norrköping C11:46
Södertälje Syd12:55
Tukholma C13:20
Juna ei kulje päivittäin

Hampuri-Tukholma

SJ EN346
EN346SaapuminenLähtö
Hampurin päärautatieasema22:03
Odense st01:5301:58
Koebenhavns Lufthavn st03:3603:37
Malmö C03:5904:21
Lund C04:3504:36
Hässleholm C05:1005:11
Alvesta06:0106:02
Nässjö C06:4306:44
Linköping C07:4807:49
Norrköping C08:1608:26
Tukholma C09:57
Juna ei kulje päivittäin

Hampuri-Vienna

ÖBB nightjet NJ491
NJ491SaapuminenLähtö
Hampuri Altona19:58
Hampuri Dammtor20:07
Hampurin päärautatieasema20:24
Hannoverin päärautatieasema21:5421:57
Göttingen22:5722:59
Würzburgin päärautatieasema01:3201:34
Nürnbergin päärautatieasema03:0504:08
Regensburgin päärautatieasema05:0705:09
Passaun päärautatieasema06:1306:15
Welsin päärautatieasema07:1407:16
Linzin päärautatieasema07:4407:46
Amstetten Ala-Itävalta08:1208:13
St.Pöltenin päärautatieasema08:3808:40
Wien Meidling09:05
Wienin päärautatieasema09:14

Hampuri-Zürich

ÖBB nightjet NJ401
NJ401SaapuminenLähtö
Hampurin päärautatieasema20:50
Lüneburg21:53
Hannoverin päärautatieasema23:26
Göttingen01:26
Frankfurt Main (etelä)03:59
Mannheimin päärautatieasema04:40
Karlsruhen päärautatieasema05:07
Baden-Baden05:25
Offenburg05:46
Freiburg (Breisgau) päärautatieasema06:18
Basel Badin asema06:57
Basel SBB07:20
Brugg AG08:32
Baden (CH)08:41
Zürich HB09:05

Innsbruck-Amsterdam

ÖBB nightjet NJ420
NJ420SaapuminenLähtö
Innsbruckin päärautatieasema20:44
Jenbach21:0421:06
Wörglin päärautatieasema21:2121:23
Kufstein21:3221:35
Rosenheim21:5721:59
Münchenin päärautatieasema22:3622:52
Augsburgin päärautatieasema23:2323:25
Nürnbergin päärautatieasema00:5201:39
Würzburg02:32
Kölnin messukeskus/Deutz06:5106:59
Düsseldorfin päärautatieasema07:2307:25
Duisburgin päärautatieasema07:41
Arnhem Centraal08:57
Utrecht Centraal09:30
Amsterdam Centraal10:12

Innsbruck-Hamburg

ÖBB nightjet NJ40420
N40420SaapuminenLähtö
Innsbruckin päärautatieasema20:44
Jenbach21:0421:06
Wörglin päärautatieasema21:2121:23
Kufstein21:3221:35
Rosenheim21:5621:59
Münchenin päärautatieasema22:3622:52
Augsburgin päärautatieasema23:2323:25
Nürnbergin päärautatieasema00:5401:42
Würzburgin päärautatieasema02:3402:36
Göttingen05:5105:53
Hannoverin päärautatieasema06:4607:05
Hampuri-Harburg08:30
Hampurin päärautatieasema08:47
Hampuri Dammtor08:53
Hampuri Altona09:05

Milano-München

ÖBB nightjet NJ40235
NJ40235SaapuminenLähtö
La Spezia Centrale17:10
Levanto17:3517:37
Rapallo18:3218:34
Genova / Genova Piazza Principe19:3419:50
Pavia21:0421:06
Milano / Milano Rogoredo21:2421:26
Brescia22:1622:18
Desenzano del Garda22:3122:33
Peschiera del Garda22:4122:43
Verona Porta Nuova22:5622:58
Vicenza23:2423:26
Padova23:4123:43
Tarvisio Boscoverde02:3002:45
Villachin päärautatieasema03:0704:29
Schwarzach-St.Veit05:4705:49
Salzburgin päärautatieasema06:4907:03
Rosenheim08:34
Münchenin päärautatieasema09:22

Milano-Vienna

ÖBB nightjet NJ235
NJ235SaapuminenLähtö
Milano Porta Garibaldi21:10
Milano Lambrate21:2521:27
Brescia22:1622:18
Desenzano del Garda22:3122:33
Peschiera del Garda22:4122:43
Verona Porta Nuova22:5622:58
Vicenza23:2423:26
Padova23:4123:43
Tarvisio Boscoverde02:3002:45
Villachin päärautatieasema03:0704:17
Klagenfurtin päärautatieasema04:3804:40
Leobenin päärautatieasema06:2506:27
Bruck Murissa06:3906:41
Wiener Neustadtin päärautatieasema08:0108:04
Wien Meidling08:45
Wienin päärautatieasema08:52

München-Amsterdam

ÖBB nightjet NJ420
NJ420SaapuminenLähtö
Münchenin päärautatieasema22:3622:52
Augsburgin päärautatieasema23:2423:26
Nürnbergin päärautatieasema00:5401:39
Würzburg02:3002:32
Kölnin messukeskus/Deutz06:5306:59
Düsseldorfin päärautatieasema07:2307:25
Duisburgin päärautatieasema07:3907:41
Arnhem Centraal08:5108:57
Utrecht Centraal09:2909:30
Amsterdam Centraal09:59

München-Bryssel

MAV Euronight EN463
NJ40468SaapuminenLähtö
Münchenin itäosa22:45
Mainzin päärautatieasema04:5204:54
Koblenzin päärautatieasema05:4505:47
Bonn-Beuel06:2706:29
Aachenin päärautatieasema07:4708:09
Liège-Guillemins08:4808:51
Bruxelles-Nord09:4709:49
Bruxelles Midi09:56
Juna kulkee maanantaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin.

München-Budapest

MAV Euronight EN463
EN463SaapuminenLähtö
Münchenin itäosa23:54
Rosenheim00:3100:33
Salzburgin päärautatieasema01:28
Linzin päärautatieasema04:52
St.Pöltenin päärautatieasema06:00
Wien Meidling06:26
Wienin päärautatieasema06:34
Hegyeshalom07:2307:28
Mosonmagyarovar07:3507:36
Györ07:5307:56
Tatabanya08:2908:30
Kelenföld09:02
Budapest-Keleti09:19

München-Milano

ÖBB nightjet NJ40295
NJ40295SaapuminenLähtö
Münchenin päärautatieasema20:09
Münchenin itäosa20:20
Rosenheim20:50
Salzburgin päärautatieasema21:5222:02
Schwarzach-St.Veit22:5222:54
Villachin päärautatieasema00:1901:34
Tarvisio Boscoverde01:5702:15
Padova04:5704:59
Vicenza05:1805:20
Verona Porta Nuova05:5105:53
Peschiera del Garda06:0706:09
Desenzano del Garda06:1606:18
Brescia06:3206:34
Milano / Milano Rogoredo07:4207:44
Pavia08:0208:04
Genova / Genova Piazza Principe09:3809:41
Rapallo10:1210:14
Levanto10:4410:46
La Spezia Centrale11:10

München-Hamburg

ÖBB nightjet NJ40420
N40420SaapuminenLähtö
Münchenin päärautatieasema22:3622:52
Augsburgin päärautatieasema23:2323:25
Nürnbergin päärautatieasema00:5401:42
Würzburgin päärautatieasema02:3402:36
Göttingen05:5105:53
Hannoverin päärautatieasema06:4607:05
Hampuri-Harburg08:30
Hampurin päärautatieasema08:47
Hampuri Dammtor08:53
Hampuri Altona09:05

München-Pariisi

ÖBB nightjet NJ468
NJ468SaapuminenLähtö
Münchenin itäosa00:12
Karlsruhen päärautatieasema04:1204:14
Strasbourg05:20
Paris Est09:43
Juoksee: Maanantai, torstai ja lauantai.

München-Rooma

ÖBB nightjet NJ295
NJ295SaapuminenLähtö
Münchenin päärautatieasema20:10
Münchenin itäosa20:20
Rosenheim20:50
Salzburgin päärautatieasema21:5222:02
Schwarzach-St.Veit22:5222:54
Villachin päärautatieasema00:1900:55
Tarvisio Boscoverde01:1901:35
Bologna Centrale05:2005:25
Firenze S.M.N.06:1906:36
Roma Termini09:22

München-Venetsia

ÖBB nightjet NJ40463
NJ40463SaapuminenLähtö
Münchenin itäosa23:54
Rosenheim00:3100:33
Salzburgin päärautatieasema01:2802:30
Villachin päärautatieasema04:4205:00
Tarvisio Boscoverde05:2305:30
Udine06:2306:25
Pordenone06:5807:00
Conegliano07:2307:25
Treviso Centrale07:4307:58
Venezia Mestre08:2208:25
Venetsia Santa Lucia08:34

Pariisi-Berliini

ÖBB nightjet NJ
NJ40469SaapuminenLähtö
Pariisi Gare de L'Est19:12
Strasbourg23:43
Frankfurt (Main) Etelä03:19
Erfurtin päärautatieasema05:49
Halle (Saale) päärautatieasema07:06
Berliinin päärautatieasema08:26
Lähtö vain seuraavina arkipäivinä: tiistai, torstai ja lauantai.

Pariisi-München

ÖBB nightjet NJ469
NJ469SaapuminenLähtö
Paris Est18:58
Strasbourg00:43
Karlsruhen päärautatieasema01:4502:15
Münchenin itäosa05:4305:46
Ajot: Tiistai, perjantai ja sunnuntai

Pariisi-Vienna

ÖBB nightjet NJ468
NJ469SaapuminenLähtö
Paris Est18:58
Strasbourg00:43
Karlsruhen päärautatieasema01:4502:15
Münchenin itäosa05:4305:46
Rosenheim06:1606:18
Salzburgin päärautatieasema07:2607:30
Linzin päärautatieasema08:4608:48
St. Pöltenin päärautatieasema09:3609:38
Wien Meidling10:03
Wienin päärautatieasema10:12
Ajot: Tiistai, perjantai ja sunnuntai

Rooma-München

ÖBB nightjet NJ294
NJ294SaapuminenLähtö
Roma Termini20:17
Firenze S.M.N.22:2722:47
Bologna Centrale23:4123:45
Tarvisio Boscoverde03:0503:25
Villachin päärautatieasema03:4704:29
Schwarzach-St.Veit05:4705:49
Salzburgin päärautatieasema06:4907:01
Rosenheim08:20
Münchenin päärautatieasema09:21

Rooma-Vienna

ÖBB nightjet NJ40294
NJ40294SaapuminenLähtö
Roma Termini20:17
Firenze S.M.N.22:1122:31
Bologna Centrale23:4123:45
Tarvisio Boscoverde03:0503:25
Villachin päärautatieasema03:4704:18
Klagenfurtin päärautatieasema04:3904:40
Leobenin päärautatieasema06:2506:27
Bruck Murissa06:3906:41
Wiener Neustadtin päärautatieasema08:0108:04
Wien Meidling08:4508:47
Wienin päärautatieasema08:52

Tukholma-Berliini

Snälltåget EN301
EN301SaapuminenLähtö
Tukholma C16:20
Södertälje Syd16:38
Norrköping C17:42
Linköping C18:08
Nässjö C19:06
Alvesta19:45
Hässleholm C20:25
Eslöv20:50
Lund C21:05
Malmö C22:25
Kööpenhamina Ørestad22:55
Høje Taastrup23:21
Hampurin päärautatieasema05:30
Berliinin päärautatieasema07:46
Juna ei kulje päivittäin

Tukholma-Berliini

SJ EN345
EN345SaapuminenLähtö
Tukholma C17:34
Norrköping C18:5718:58
Linköping C19:2519:26
Nässjö C20:2420:25
Alvesta21:0521:06
Hässleholm C21:4821:49
Lund C22:2122:22
Malmö C22:3923:41
Koebenhavns Lufthavn st00:0900:10
Padborgin katu03:2803:52
Hampurin päärautatieasema06:00
Berliinin päärautatieasema09:25
Juna ei kulje päivittäin

Tukholma-Hamburg

Snälltåget EN301
EN301SaapuminenLähtö
Tukholma C16:20
Södertälje Syd16:38
Norrköping C17:42
Linköping C18:08
Nässjö C19:06
Alvesta19:45
Hässleholm C20:25
Eslöv20:50
Lund C21:05
Malmö C22:25
Kööpenhamina Ørestad22:55
Høje Taastrup23:21
Hampurin päärautatieasema05:30
Juna ei kulje päivittäin

Tukholma-Hamburg

SJ EN345
EN345SaapuminenLähtö
Tukholma C17:34
Norrköping C18:5718:58
Linköping C19:2519:26
Nässjö C20:2420:25
Alvesta21:0521:06
Hässleholm C21:4821:49
Lund C22:2122:22
Malmö C22:3923:41
Koebenhavns Lufthavn st00:0900:10
Padborgin katu03:2803:52
Hampurin päärautatieasema06:00
Juna ei kulje päivittäin

Stuttgart-Budapest

MAV Euronight EN463
JunaSaapuminenLähtö
Stuttgartin päärautatieasemaICE99107:07
Ulmin päärautatieasema07:5707:59
Augsburgin päärautatieasema08:4608:48
Münchenin päärautatieasema09:18
Vaihtaminen
Münchenin päärautatieasemaRailjet RJX6309:29
Salzburgin päärautatieasema10:5811:08
Linzin päärautatieasema12:1412:17
St.Pöltenin päärautatieasema13:0113:03
Wien Meidling13:2513:27
Wienin päärautatieasema13:3213:40
Hegyeshalom14:2514:28
Mosonmagyarovar14:3514:36
Györ14:5414:56
Tatabanya15:2915:30
Kelenföld16:0216:04
Budapest-Keleti16:19

Stuttgart-Venetsia

ÖBB nightjet NJ40463
NJ40463SaapuminenLähtö
Stuttgartin päärautatieasema20:29
Göppingen20:5921:13
Ulmin päärautatieasema21:5121:53
Augsburgin päärautatieasema22:4823:02
Münchenin itäosa23:5223:54
Rosenheim00:3100:33
Salzburgin päärautatieasema01:2802:30
Villachin päärautatieasema04:4205:00
Tarvisio Boscoverde05:2305:30
Udine06:2306:25
Pordenone06:5807:00
Conegliano07:2307:25
Treviso Centrale07:4307:58
Venezia Mestre08:2208:25
Venetsia Santa Lucia08:34

Stuttgart-Wien

MAV Euronight EN463
EN463SaapuminenLähtö
Stuttgartin päärautatieasema20:29
Göppingen20:5921:13
Ulmin päärautatieasema21:5121:53
Augsburgin päärautatieasema22:4823:02
Münchenin itäosa23:5223:54
Rosenheim00:3100:33
Salzburgin päärautatieasema01:2803:43
Linzin päärautatieasema04:4805:10
St.Pöltenin päärautatieasema05:5806:00
Wien Meidling06:2606:29
Wienin päärautatieasema06:34

Venetsia-München

ÖBB nightjet NJ40236
NJ40236SaapuminenLähtö
Venetsia Santa Lucia21:05
Venezia Mestre21:1521:17
Treviso Centrale21:3421:38
Conegliano21:5421:56
Pordenone22:1222:14
Udine22:4522:47
Tarvisio Boscoverde23:5800:05
Villachin päärautatieasema00:2700:45
Salzburgin päärautatieasema03:0004:05
Rosenheim05:2005.22
Münchenin itäosa05:52

Venetsia-Stuttgart

ÖBB nightjet NJ40236
NJ40236SaapuminenLähtö
Venetsia Santa Lucia21:05
Venezia Mestre21:1521:17
Treviso Centrale21:3421:38
Conegliano21:5421:56
Pordenone22:1222:14
Udine22:4522:47
Tarvisio Boscoverde23:5800:05
Villachin päärautatieasema00:2700:45
Salzburgin päärautatieasema03:0004:05
Rosenheim05:2005.22
Münchenin itäosa05:5005:52
Augsburgin päärautatieasema06:4506:48
Ulmin päärautatieasema07:3607:38
Göppingen08:1208:14
Stuttgartin päärautatieasema08:38

Venetsia-Vienna

ÖBB nightjet NJ236
NJ236SaapuminenLähtö
Venetsia Santa Lucia21:05
Venezia Mestre21:1521:17
Treviso Centrale21:3521:42
Conegliano22:0122:03
Pordenone22:2622:28
Udine22:5923:01
Tarvisio Boscoverde23:5900:20
Villachin päärautatieasema00:4201:50
Salzburgin päärautatieasema04:0404:36
Attnang-Puchheim05:2205:24
Welsin päärautatieasema05:3905:41
Linzin päärautatieasema05:5806:15
Amstetten Ala-Itävalta06:4106:43
St.Pöltenin päärautatieasema07:1007:12
Wien Meidling07:44
Wienin päärautatieasema07:55

Wien-Amsterdam

ÖBB nightjet NJ40490
NJ40490SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema20:10
Wien Meidling20:17
St. Pöltenin päärautatieasema20:44
Linz/Donavan päärautatieasema21:34
Welsin päärautatieasema21:51
Passaun päärautatieasema22:53
Regensburgin päärautatieasema23:56
Nürnbergin päärautatieasema01:39
Würzburgin päärautatieasema02:32
Kölnin messukeskus/Deutz06:59
Düsseldorfin päärautatieasema07:25
Duisburgin päärautatieasema07:41
Arnhem Centraal08:57
Utrecht Centraal09:30
Amsterdam Centraal10:12

Wien-Berliini

ÖBB nightjet NJ456
NJ456SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema22:10
Breclav23:0423:57
Brno hl.n.00:2600:29
Pardubice hl.n.01:5802:00
Praha-Holesovice02:5503:05
Usti nad Labem hl.n.04:0304:04
Decin hl.n.04:1905:07
Bad Schandau05:2705:29
Dresdenin päärautatieasema05:5706:00
Dresden-Neustadt06:0506:07
Berliini Südkreuz08:0408:09
Berliinin päärautatieasema08:15

Wien-Bryssel

ÖBB nightjet NJ425
NJ40468SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema18:08
Wien Meidling18:15
St.Pöltenin päärautatieasema18:43
Linzin päärautatieasema19:37
Welsin päärautatieasema20:48
Rosenheim22:12
Münchenin itäosa22:45
Mainzin päärautatieasema04:54
Koblenzin päärautatieasema05:47
Bonnin päärautatieasema06:34
Aachenin päärautatieasema08:10
Liège-Guillemins08:51
Bruxelles-Nord09:49
Bruxelles Midi09:56
Juna kulkee maanantaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin.

Wien-Hamburg

ÖBB nightjet NJ490
NJ490SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema20:13
Wien Meidling20:1820:21
Linzin päärautatieasema21:3421:36
Welsin päärautatieasema21:4821:50
Passaun päärautatieasema22:3522:53
Regensburgin päärautatieasema23:5423:56
Nürnbergin päärautatieasema00:5601:51
Würzburgin päärautatieasema02:4702:50
Göttingen05:5105:53
Hannoverin päärautatieasema06:4907:05
Hampuri-Harburg08:30
Hampurin päärautatieasema08:47
Hampuri Dammtor08:53
Hampuri Altona09:04

Wien-Milano

ÖBB nightjet NJ233
NJ233SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema19:23
Wien Meidling19:2819:31
Wiener Neustadtin päärautatieasema19:5619:58
Bruck Murissa21:2521:27
Leobenin päärautatieasema21:4021:42
Knittelfeld22:0322:06
Friesach Kärntenissä23:0023:02
Klagenfurtin päärautatieasema23:3523:37
Villachin päärautatieasema00:0101:34
Tarvisio Boscoverde01:5702:12
Padova04:5704:59
Vicenza05:1805:20
Verona Porta Nuova05:5105:53
Peschiera del Garda06:0706:09
Desenzano del Garda06:1606:18
Brescia06:3206:34
Milano Lambrate07:3207:34
Milano Porta Garibaldi08:10

Wien-Pariisi

ÖBB nightjet NJ468
NJ468SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema19:46
Wien Meidling19:54
St. Pöltenin päärautatieasema20:2220:24
Linzin päärautatieasema21:1221:14
Salzburgin päärautatieasema22:28
Rosenheim23:3723:39
Münchenin itäosa00:12
Karlsruhen päärautatieasema04:1204:14
Strasbourg05:20
Paris Est09:43
Juoksee: Maanantai, torstai ja lauantai.

Wien-Rooma

ÖBB nightjet NJ40233
NJ40233SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema19:23
Wien Meidling19:2819:31
Wiener Neustadtin päärautatieasema19:5619:58
Bruck Murissa21:2521:27
Leobenin päärautatieasema21:4021:42
Knittelfeld22:0322:05
Friesach Kärntenissä23:0023:01
Klagenfurtin päärautatieasema23:3523:37
Villachin päärautatieasema00:0100:55
Tarvisio Boscoverde01:1901:35
Bologna Centrale05:1505:20
Firenze S.M.N.06:3206:52
Roma Termini09:10

Wien-Stuttgart

ÖBB nightjet NJ50462
EN50462SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema23:28
Wien Meidling23:3323:35
St.Pöltenin päärautatieasema23:5900:01
Linzin päärautatieasema00:4800:59
Salzburgin päärautatieasema02:0704:05
Rosenheim05:1705:21
Münchenin itäosa05:5005:52
Augsburgin päärautatieasema06:4506:48
Ulmin päärautatieasema07:3607:38
Göppingen08:1208:14
Stuttgartin päärautatieasema08:38

Wien-Venetsia

ÖBB nightjet NJ40466
NJ40466SaapuminenLähtö
Wienin päärautatieasema21:27
Wien Meidling21:3221:35
St.Pöltenin päärautatieasema21:5922:01
Amstetten Ala-Itävalta22:2522:27
Linzin päärautatieasema22:5422:56
Welsin päärautatieasema23:1023:12
Attnang-Puchheim23:3623:28
Salzburgin päärautatieasema00:1201:40
Villachin päärautatieasema03:5704:45
Tarvisio Boscoverde05:0805:30
Udine06:2306:25
Pordenone06:5807:00
Conegliano07:2207:24
Treviso Centrale07:4307:58
Venezia Mestre08:2308:25
Venetsia Santa Lucia08:34

Zürich-Amsterdam

ÖBB nightjet NJ402
NJ402SaapuminenLähtö
Zürich HB21:59
Basel SBB22:5323:13
Basel Badin asema23:23
Freiburg (Breisgau) päärautatieasema00:05
Offenburg00:41
Bonnin päärautatieasema05:24
Kölnin päärautatieasema05:53
Düsseldorfin päärautatieasema06:23
Duisburgin päärautatieasema06:40
Arnhem Centraal07:51
Utrecht Centraal08:33
Amsterdam Centraal09:14

Zürich-Berliini

ÖBB nightjet NJ470
NJ470SaapuminenLähtö
Zürich HB19:59
Basel SBB21:13
Basel Badin asema21:22
Freiburg (Breisgau) päärautatieasema21:58
Offenburg22:31
Karlsruhen päärautatieasema23:07
Frankfurt Main Hbf00:52
Leipzigin päärautatieasema04:48
Halle (Saale) päärautatieasema05:37
Bitterfeld05:58
Lutherstadt Wittenbergin päärautatieasema06:19
Berliini Südkreuz07:13
Berliinin päärautatieasema07:20

Zürich-Hamburg

ÖBB nightjet NJ40470
NJ40470SaapuminenLähtö
Zürich HB19:59
Basel SBB21:13
Basel Badin asema21:22
Freiburg (Breisgau) päärautatieasema21:58
Offenburg22:31
Karlsruhen päärautatieasema23:06
Mannheimin päärautatieasema23:42
Frankfurt Main Hbf00:52
Göttingen03:14
Hannoverin päärautatieasema06:04
Lüneburg07:15
Hampurin päärautatieasema07:53
Hampuri Altona08:09

Junayhteys päivällä

Joitakin reittejä voit myös tehdä hyvin ajo päivällä. Joskus Vaihtaminen. Usein lyhyempi aika. Mutta vähemmän mukava. Koska matkustaa unissasi on loppujen lopuksi paras! 🙂
P. Freisberg
Peter
Matkustaja

FAQ

Mikä on ÖBB:n nightjet?

ÖBB nightjet on Itävallan liittovaltion rautateiden (ÖBB) käyttämä yöjunatyyppi. Sen reitit eivät kuitenkaan rajoitu pelkästään Itävaltaan. ÖBB:n nightjet-yöjunia voi löytää monien Euroopan maiden reiteiltä. Näihin kuuluvat Saksa, Sveitsi, Belgia, Alankomaat, Puola, Unkari ja Italia. Voit ostaa liput Omion tai ÖBB:n kautta.

Mikä on CityNightLine (CNL)?

Deutsche Bahn tarjosi yöjunia nimellä CityNightLine (CNL) joulukuuhun 2016 asti. Nämä lopetettiin kuitenkin syistä, joita ei oikein ymmärretä. ÖBB (Österreichische Bundesbahn) otti DB:ltä haltuunsa monia reittejä ja kalustoa, ja se laajentaa nyt menestyksekkäästi yöjunien reittiverkostoaan.

Onko Deutsche Bahnilla yöjunia?

Deutsche Bahn tarjosi monia yöjunayhteyksiä nimellä City Night Line (CNL). Valitettavasti tämä palvelu lopetettiin joulukuussa 2016. Onneksi ÖBB otti Deutsche Bahnilta haltuunsa monia yhteyksiä ja myös liikkuvaa kalustoa. Ja jatkaa nyt näiden yöjunareittien laajentamista - menestyksekkäästi!

Osoitteessa muut kysymykset ota yhteyttä Raildude foorumijossa monet junamatkustajat Laaja vastaus annetaan.
Selaa alkuun